Srpen v Unijazzu

  • 31.7.2016

V Čítárně nás čekají kromě výstavy UNIbrejk letní projekce, do kterých se ještě můžete zapojit i vy. Pouštíme si hudební filmy, dokumenty a možná dojde i na romantiku...

V Kaštanu se nenechte zmást, zezadu je sice zřízeno staveniště pro opravu střechy, ale zahrádka i kavárna Únik jsou v plném provozu.

Tak se stavte :).

Read more »

Vojáci odjeli, agenti zůstávají

  • 19.7.2016

V čítárně je do 6. 8. k vidění výstava fotografií s názvem Konec přátelské pomoci, která vznikla v rámci informační kampaně Proti ztrátě paměti a ukazuje jak příchod okupačních sovětských vojsk v roce 1968, tak jejich odchod o dvacet tři let později. Fotografie z roku 1968 pochází od různých autorů (Jaromír Čejka, Libuše Kyndrová, Miloň Novotný, Alena Šoušková), ty ze začátku 90. let jsou od Karla Cudlína.

Read more »

Knihex 06

  • 16.6.2016

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou
V neděli 19. 6. se od 10 do 20 hodin najdete UNI na šestém knižním jarmarku Knihex, který představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci pod širým nebem, tentokrát na novém místě, a to na ostrově Štvanice v okolí Vily Štvanice.

Read more »

Přijďte zavzpomínat na Filipa Topola

  • 10.6.2016

51. nedožité narozeniny Filipa Topola si letos připomene narozeninovou projekcí filmu Takovej barevnej vocas letící komety a Deset dní, které otřásly Japonskem, jež mapuje japonské turné skupin Psí vojáciUž jsme doma a dalších.

Pro všechny, kteří film o Filipovi v kinech propásli, pro všechny, kteří jej chtějí vidět ještě jednou, zkrátka pro ty, kteří chtějí zavzpomínat.

V neděli 12. června od 20.30 v kině Světozor, vstupné 130 Kč.

Read more »

Donate

Latest comments


Join the discussion