Stěhování je za námi

 • 8.1.2019

Tak a je to tady. V pondělí jsme z Jindřišské odvezli poslední zbytky věcí a předali klíče... Nevěřili jsme, že to za ty dny můžeme zvládnout, ale díky neuvěřitelné pomoci všech dobrovolníků jsme to dokázali, dokonce bez nutnosti volat na pomoc stěhovací službu. Tímto bychom chtěli opravdu moc poděkovat všem, kteří za ty dny přiložili ruku k dílu, dali nám k dispozici auto či nosili krabice. Jste skvělí!

Nyní pro vás (a nás) pokračujeme v hledání vhodných nových prostor. Věříme, že se to brzy podaří

Mrkněte na fotky od Vrabčáka. Místy jsme se i docela nasmáli, za ta léta se totiž ve čtvrtém patře stihlo nashromáždit spoustu pokladů.

Číst dále »

Konec Čítárny v Jindřišské

 • 27.9.2018

Ke spoustě z vás se s velkou pravděpodobností již donesla zpráva, že počínaje novým rokem bude náš čas v Jindřišské zpečetěn a do konce prosince se musíme z našich prostor vystěhovat. Rádi bychom vás uchlácholili tím, že je to jako každoročně dohadování o prodloužení smlouvy, jenže letos je to opravdu definitivní. Současný zahraniční majitel nemovitosti se rozhodl celý dům zrekonstruovat, proto v Jindřišské ulici úderem ledna končíme nejen my, ale také legendární kulturní časopis Revolver Revue. 

Číst dále »

Festival Boskovice 2018 je za námi

 • 12.7.2018

V neděli 8. července skončil 26. ročník festivalu pro židovskou čtvrť BOSKOVICE 2018. Děkujeme všem, kteří se na jeho přípravě a hladkém průběhu podíleli, dobrovolníkům, partnerům a samozřejmě děkujeme také všem návštěvníkům, kteří do Boskovic zavítali.

Číst dále »

Festival demokracie

 • 3.10.2017

V rámci doprovodného programu konference Forum 2000 budou probíhat přednášky, diskuse, výstavy a další aktivity, které doplní a rozvinou konferenční témata. Festival demokracie nabízí účastníkům možnost představit aktivity občanské společnosti a nahlédnout na otázky, kterými se konference zabývá z dalších úhlů.

V pondělí 9. 10. najdete mezi neziskovými organizacemi na piazzettě Národního divadla i Unijazz.

Číst dále »

28. Babí léto v PL Bohnice

 • 31.8.2017

PL Bohnice nás zve na 8. ročník Babího léta ve své vlastní režii. 

A tentokrát nejen v sobotu 9. září od 12.00, ale také s předprogramem už od pondělí 4. září. Koncerty, pohádky, přednášky, komentované procházky a prohlídky, prezentace neziskovek...

Číst dále »

Jak Unijazz zadarmo podpořit přes internet

 • 28.7.2017

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, stačí využít portál www.givt.cz!
Najdete na něm přes 800 nejznámějších e-shopů a je to jednoduché:
1. Před nákupem půjdete na http://bit.ly/Podpořte-Unijazz
2. A pak už jen vyberete e-shop na kterém chcete nakoupit.
Nestojí Vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. Předem díky :).

Číst dále »

Zpráva pro kulturní nadšence!

 • 24.7.2017

Unijazz, sdružení s letitou tradicí v oblasti kultury, hledá dlouhodobé spolupracovníky. Všestranného pracovníka do produkčně-administrativního týmu a pracovníky na pozici PR jednotlivých aktivit. 

 

Číst dále »

Festival Boskovice završil čtvrtstoletí své existence

 • 10.7.2017

V neděli skončil jubilejní 25. ročník festivalu pro židovskou čtvrť v Boskovicích. Bohatý program přilákal do malého moravského města jako každoročně generačně pestré publikum. Letos navštívilo více než 100 koncertů, divadelních představení, filmů, výstav, autorských čtení či workshopů takřka 4000 účastníků.

Číst dále »

Boskovice 2017

 • 26.6.2017

Blíží se 25. ročník festivalu pro židovskou čtvrť – BOSKOVICE 2017.

Přijeďte si s námi užít 4 dny pohody do malebného moravského města. Nabízíme spostu muziky, divadelní představení pro děti i dospělé, filmy, výstavy, autorská čtení, besedy...

HUGO RACE FATALISTS (AUS/I), ESAZLESA, HAŃBA! (PL), UJD hrají FPB, SCHODIŠTĚ, PRUNE, JUSTIN LAVASH, ROMANIKA (SK), PŘETLAK VĚKU, CALVERA, GUSTAVE TIGER (H), WOLF LOST IN THE POEM, IVANA MER (SK), KVĚTY, DIVADLO D21, HLASkontraBAS, STORYTELLING, SILVIA JOSIFOSKA AND BLUES LABORATORY (SK), PŮLJABLKOŇ, DUNAJSLÁ VLNA, KALLE a mnoho dalších

Číst dále »

Podpořte Jinou hudbu pro Kocoura Vavřince...

 • 1.6.2017

Zbývá posledních pár dní na podporu projektu na Hithitu...

"Je tomu padesát let, kdy vznikl historicky první příběh kresleného kocoura Vavřince a jeho přátel, se kterými vyrostlo už několik generací dětí. Chceme mu k jubileu věnovat narozeninové album jiné hudby. "

Číst dále »

UNIBREJK IV.

 • 25.5.2017

Už počtvrté vyhlašujeme otevřenou výzvu k účasti na společné nesoutěžní prázdninové výstavě umělců, a to nejen výtvarných. Letos se UNIBREJK stává letním artovým festivalem a v Čítárně Unijazzu tak budeme opět vystavovat díla výtvarná a na venisáži a v průběhu výstavy prezentovat díla další.

Přihlášky posílejte do 31. května na adresu unijazz@unijazz.cz, kontaktovat vás bude Market Lamoš Žitňanská.

Vernisáž výstavy / zahájení akce  7. srpna, potvrvá do 2. září.

Číst dále »

Odpoledne v židovském ghettu II.

 • 22.5.2017

Pobočný spolek Unijazzu v Brně pořádá v Boskovicích 27. 5. druhý ročník akce Odpoledne v židovském ghetu. Přednášky, setkání, divadelní představení.

Podrobný program...

Číst dále »

Setkání členů a přátel Unijazzu 2017

 • 8.5.2017

Jak už víte, tentokrát vás zveme na výlet jen kousek za Prahu do starého mlýna u Okoře, a to už tento víkend 13. a 14. května. Schůzi shromáždění členů uděláme jako vždycky v sobotu po obědě ve 14.00 a další podrobnosti najdete dále v této aktualitě a další případné novinky a fotografie na veřejné facebookové události zde...

Číst dále »

NGO market 2017

 • 7.4.2017

12. dubna nás najdete ve Fóru Karlín na veletrhu neziskovek NGO MARKET 2017.
Bude tam víc než 220 neziskovek z nejrůznější oblastí, bohatý doprovodný program plný workshopů, seminářů a praktických ukázek z činnosti neziskovek a také slosování zajímavých cen věnovaných samotnými neziskovkami a celodenní zábavný i vzdělávací program pro děti.
Stavte se! 

Číst dále »

Bluesová pomlázka

 • 31.3.2017

V sobotu 8. dubna od 18.30 se v kulturním domě v Železném u Tišnova uskuteční již pátý ročník hudebního festivalu BLUESOVÁ POMLÁZKA.
Zahrají: – Band Of Heysek („druhý“ projekt kapelníka Hoochie Coochie Bandu Jana Švihálka)
– americko-německé duo Jesse Ballard (kytara) – Joe Kučera (saxofon)
– nejlepší rakouská bluesová kapela The Roosevelt Houserockers, hrající klasické chicagské blues.

Číst dále »

15. Festival Osamělých písničkářů

 • 30.3.2017

V Kaštanu se opět chystá velké setkání všech příznivců PÍSNĚ! Letos o druhém dubnovém víkendu 7. a 8. 4., po oba dny od 17.00.
Zahraje 24 písničkářek a písničkářů: 
Bonus, Vladimír Mikulka, Will Eifell, Herky, Jan Jeřábek, Jiří Konvrzek, Petr Linhart, Marka Míková, Nikola Muchová, Jiří Smrž, Martina Trchová, Karel Vepřek, Jan Burian, Michal Bystrov, Karel Diepold, Dan Fikejz, Zuzana Homolová, Debbi Love, Martin Kyšperský, LeDva, Filip Pýcha, Adam Rut, Jana Šteflíčková, Dáša Voňková. 

Číst dále »

Nechte zpívat Mišíka – přidáváme projekci!

 • 11.3.2017

Pro velký zájem o film Nechte zpívat Mišíka přidáváme v pondělí 13. 3. ještě odpolední projekci od 17:00 hodin

Od 19:00 hod můžete  v Popmuseu (přízemí Kaštanu) navštívit komentovanou prohlídku výstavy Sedm desetiletí s Radimem Hladíkem za účasti tvůrců výstavy, hudebníků z již neexistující skupiny Blue Effect a režisérky dokuemtu Nechte zpívat Mišíka Jitky Němcové.

Rezervace vstupenek na odpolední projekci zde

Číst dále »

Japonský workshop – razítka

 • 3.3.2017

Přijďte v sobotu 11. 3. odpoledne ve 13.00 do Čítárny Unijazzu na výtvarný workshop! Do Prahy přiletí výtvarnice z Tokia – Sakuya Amano, která vás naučí vyrábět razítka. Veškeré pomůcky budou připraveny, dílna je vhodná pro děti i dospělé.
Omezená kapacita. Registrace na unijazz@unijazz.cz nebo tel.: 731 503 823. Vstupné 100 Kč.

Číst dále »

Izraelské filmy v Kaštanu

 • 15.2.2017

V pondělí 20. února  od 20.00
promítáme ve spolupráci s Velvyslanectvím sátu Izrael v ČR 

Turn Left at the End of the World
(Izrael, 2004, režie: Avi Nesher, 110 min., české titulky)

Příběh rodin, které emigrovaly z Indie do Izraele v druhé polovině šedesátých let a hledaly lepší život na západě. Místo zabydlování jsou však odeslány na nové místo uprostřed pouště obývané převážně marockými Židy. Kulturní střet je nevyhnutelný…

Číst dále »

ÚNIK slaví 2. narozeniny

 • 14.2.2017

A to už příští pondělí 20. února od 17.00!
Narozeninový dárek dostane Únik od Zemského pivovaru. Přijďte ochutnat speciál KOUBEK 11° Ale (nepasterovaný a nefiltrovaný s 4,7% alkoholu) uvařený sládkem Robertem Fraňkem a popovídat si s osazenstvem únikovým, kaštanním a vůbec unijazzím.

Těšíme se na vás!

Číst dále »

Příští zastávka Vietnam

 • 13.2.2017

Další díl Příběhu pop-music a politiky v Úniku už ve středu 15. 2. od 19.00!
Díl věnovaný reakcím muzikantů nejen na válečné konflikty, ale i na další  krize ve společnosti napříč světadíly. Začneme na festivalu ve  Woodstocku, přeneseme se do divokého Chicaga na koncert MC5, zavítáme do  studenty rozbouřené Francie roku 1968, v dokumentu se dostane i na  Plastic People of the Universe nebo východoněmecké písničkáře. Nebojte se názvu cyklu, bude nás provázet hlavně hudba, i když možná v nečekaných souvislostech.
Přijďte se popovídat s Čestmírem Huňátem! 

Číst dále »

Vrstvy Alternativy

 • 29.1.2017

2017 bude pro Alternativu jubilejním rokem. Zveme vás na minisérii koncertů ku příležitosti letošního 25. ročníku. 
První proběhne ve čtvrtek 2. února 2017 v klubu Punctum (Krásova 27, Praha 3): představí se norské akustické duo Pip a pražské uskupení Krekso (Vojtěch Procházka, Tomáš Procházka, Petr Vrba) spolu s rakouskou vokalistkou Agnes Hvizdalek,kteří v rámci večera pokřtí novou kazetu s názvem Strictly Akustik.

Událost najdete na Facebooku

Číst dále »

Karel Srp členem Etické komise třetího odboje ČR?

 • 23.1.2017

„Ke jmenování Karla Srpa členem Etické komise třetího odboje ČR prezidentem republiky, chci za sebe říct, že ho považuji, i díky svým osobním zkušenostem, za skandální. Karel Srp opakovaně zneužil důvěry ostatních aktivistů JS. Rozešli jsme se krátce po jeho propuštění v lednu 1988 a s aktivitami Unijazzu nemá od té doby Karel Srp nic společného.“
Čestmír Huňát, bývalý člen výboru Jazzové sekce a dnešní předseda Unijazzu, spolku navazujícího na činnost Jazzové sekce

Dopis Miroslava Vodrážky premiérovi ve věci jmenování Karla Srpa členem Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu >>>

Pořad ČT 168 hodin, který se 22. 1. 2017 tématu věnoval.

Číst dále »

Máte rádi Unijazz?

 • 11.12.2016

Staňte se jeho členem! Kromě toho, že Unijazz podpoříte, budete pravidelně dostávat kulturní magazín UNI s členským Zpravodajem a díky klubové kartě získáte různé slevy: v prvé řadě na vlastní akce Unijazzu, ale třeba taky na nákup v prodejně Rekomando v Praze, na vybrané cykly koncertů ve Staré pekárně v Brně, na letní akce v Krasetíně v jižních Čechách... Více informací najdete zde. Minimální členský příspěvek na rok 2017 je 700 Kč. V případě zájmu nás kontaktujte na uni@unijazz.cz.

Číst dále »

Historie rock’n’rollu v Úniku

 • 31.10.2016

Ve středu 2. listopadu v 19.00 zahájí Čestmír Huňát cyklus projekcí v kaštanním Úniku, který bude osobně uvádět. 
The History of Rock’n’Roll – Episode 1: Rock’n’roll Explodes
(režie: Bud Friedgen, 60 min., s českými titulky)

Přijměte osobní pozvání Čestmíra Huňáta...

Číst dále »

Festival Alternativa 2016

 • 29.10.2016

V sobotu 5. 11. jej tradičně předznamená přehlídka Malá Alternativa
v Kaštanu8. 11. čeká návštěvníky pestrý program Klubové noci
a 9. 11.–12. 11.  následují čtyři hlavní festivalové večery:
Gnod (UK), Lightning Glove (CZ), Lišaj (CZ), Supersilent (NO), Oker (NO), Celeste (FR), Dirge (FR), Esazlesa (CZ), Han Bennink (NL), Kaufmann/Gratkowski/de Joode (DE/NL), Radian (AT) 

Číst dále »

Co nám říká Miles Davis

 • 2.10.2016

UNI vás zve 20. října od 15 hodin do Jazz Docku
Prosincové číslo magazínu UNI v roce 2016 bude věnováno trumpetistovi a skladateli Milesi Davisovi a tentokrát můžete do hry vstoupit i vy sami!

Už se stalo pravidlem, že prosincové číslo magazínu UNI je monotematické. Zpravidla se řídíme nějakým výročím: vloni to byly narozeniny Neila Younga, předloni Toma Waitse. Obvykle se v takovém vydání snažíme nahlédnout dotyčnou osobnost ze všech možných stran, na článcích se podílí 

Číst dále »

MALÁ ALTERNATIVA 2016

 • 28.9.2016

Už známe 4 účastníky letošního koncertu v Kaštanu, které navrhli naši 4 garanti: Kannout (Antonín Kocábek) ⁄⁄ Johnny the Horse (Michal Pařízek) ⁄⁄ Blachut (Josef Jindrák) ⁄⁄ Nacht Tante (Václav Adam)


A koho vybere Unijazz? To se dozvíte příští týden, do 30. září ještě máte čas posílat přihlášky na e-mailovou adresu uni@unijazz.cz.

Číst dále »

Další soutěž o vstupenky na Free Jazz Festival

 • 19.9.2016

Máme pro vás druhou soutěž o vstupenky na Free Jazz Festival – tentokrát na vystoupení australského improvizačního tria NORTH OF NORTH.  
Vůdčí osobnost tělesa, pianista Anthony Pateras, se českému publiku představil s nadšenými ohlasy v minulosti již dvakrát a vždy v rámci festivalu Alternativa, v roce 2006  v triu Pateras/Baxter/brown a v roce 2012 s porjektem Thymolphtalein. Proslavil se také spoluprací s takovými hudebníky, jako jsou legendární holandský bubeník 

Číst dále »

30. výročí represí proti Jazzové sekci

 • 15.9.2016

21. září  kolokvium pod názvem „Nedejte se – nedáme se – existujeme!“, Ústav pro studium totalitních režimů
Za účasti domácích i zahraničních badatelů a vědců.


Od 23. září bude v budově Národního památníku na Vítkově k vidění výstava Složité hledání rovnováhy – Jazzová sekce, moderní umění a hudba v Československu uspořádaná Výzkumným ústavem pro východní Evropu při Univerzitě Brémách.

Číst dále »

17. 9. zažijeme Břevnov jinak

 • 11.9.2016

Přestože léto už je pomalu za námi, na Drinopolu si budete moci odpočinout ve stínu palem. Přesněji v okolí schodiště mezi ulicemi Bělohorská a Pod Marjánkou. Třetí sobotu v září se tento prostor promění v ideální místo pro uliční slavnost a sousedské setkání. 
Aktivně se může zapojit každý, ať už upeče 

 

Číst dále »

Babí léto v PL Bohnice

 • 3.9.2016

27. ročník festivalu Babí léto v Bohnicích se uskuteční 10. září 2016.
Festival pořádá Psychiatrická nemocnice Bohnice společně s Tolerdance, z.s. již sedmým rokem, kdy po 20 letech přebrala pomyslný štafetový kolík od Unijazzu, který společně s Fokusem Praha festival v roce 1990 festival založil. Hlavní myšlenkou je zviditelnění poskytované péče v PN Bohnice, podpora neziskových organizací a nabídka kvalitního kulturního programu, na kterém se nemalou měrou podílejí také lidé s duševním onemocněním.

Program festivalu

Číst dále »

Cool v plotě v Písku posedmé

 • 3.9.2016

„Písek bude 9.–10. září posedmé hostit festival, který podle mnoha věrohodných zdrojů z řad umělců z „půlky světa“ nemá, při nejmenším v Evropě, obdoby. Festival je jedinečný svou naprostou vyhraněnostív otázce počtu umělců na pódiu, který jsme už před sedmi lety stanovili na číslo JEDNA a toto pravidlo striktně ( až na malinkaté výjimky) dodržujeme. Zároveň jsme se zásadně zřekli jakékoli žánrové vyhraněnosti a v programu všech dosavadních

Číst dále »

30 let od represe režimu proti Jazzové sekci

 • 2.9.2016

Dnes je to 30 let, co vyvrcholily represe státních orgánů vůči Jazzové sekci a pět jejích aktivistů bylo uvězněno.
V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století fungovalo v Československu několik významných svobodomyslných nezávislých proudů (Charta 77, underground aj.) a právě Jazzová sekce zaujímala důležité místo v širokém spektru kultury. Její festivaly Pražské jazzové dny zásadním

Číst dále »

Vítáme vás po prázdninách

 • 31.8.2016

Od 1. září se na vás opět těšíme v Čítárně i v kaštanním Úniku od 14 hodin a pozor, v Čítárně můžete rozjímat, diskutovat, číst a popíjet až do 23.30.

Číst dále »

Srpen v Unijazzu

 • 31.7.2016

V Čítárně nás čekají kromě výstavy UNIbrejk letní projekce, do kterých se ještě můžete zapojit i vy. Pouštíme si hudební filmy, dokumenty a možná dojde i na romantiku...

V Kaštanu se nenechte zmást, zezadu je sice zřízeno staveniště pro opravu střechy, ale zahrádka i kavárna Únik jsou v plném provozu.

Tak se stavte :).

Číst dále »

Vojáci odjeli, agenti zůstávají

 • 19.7.2016

V čítárně je do 6. 8. k vidění výstava fotografií s názvem Konec přátelské pomoci, která vznikla v rámci informační kampaně Proti ztrátě paměti a ukazuje jak příchod okupačních sovětských vojsk v roce 1968, tak jejich odchod o dvacet tři let později. Fotografie z roku 1968 pochází od různých autorů (Jaromír Čejka, Libuše Kyndrová, Miloň Novotný, Alena Šoušková), ty ze začátku 90. let jsou od Karla Cudlína.

Číst dále »

Knihex 06

 • 16.6.2016

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou
V neděli 19. 6. se od 10 do 20 hodin najdete UNI na šestém knižním jarmarku Knihex, který představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci pod širým nebem, tentokrát na novém místě, a to na ostrově Štvanice v okolí Vily Štvanice.

Číst dále »

Přijďte zavzpomínat na Filipa Topola

 • 10.6.2016

51. nedožité narozeniny Filipa Topola si letos připomene narozeninovou projekcí filmu Takovej barevnej vocas letící komety a Deset dní, které otřásly Japonskem, jež mapuje japonské turné skupin Psí vojáciUž jsme doma a dalších.

Pro všechny, kteří film o Filipovi v kinech propásli, pro všechny, kteří jej chtějí vidět ještě jednou, zkrátka pro ty, kteří chtějí zavzpomínat.

V neděli 12. června od 20.30 v kině Světozor, vstupné 130 Kč.

Číst dále »

Pražská muzejní noc v Kaštanu

 • 9.6.2016

Základnou bude samozřejmě Popmuseum, kde je k vidění výstava Rockfesty 1986–1989 a k ní poběží audiovizuální sestřh, ale pražskou muzejní nocí ožije celý Kaštan. V sále vystoupí legendy české nové vlny Krásné nové stroje a v kavárně Únik proběhne kontinuální projekce videoklipů Basement clips.
11. 6. od 20.00 – vstup volný! 

Číst dále »

Shromáždění členů a přátel Unijazzu 2016

 • 24.5.2016

Jak už většinou víte ze Zpravodaje, letos se po dlouhé době sejdeme v Praze, a to na skvělém festivalu Habrovka, který se koná v příjemném prostředí zahrady kostela sv Frantiiška, kousek od metra Budějovická. Vlastní shromáždění proběhne v sobotu 4. 6. od 14.00 hodin. Festival je dvoudenní a v pátek mají členové Unijazzu po předložení klubové karty vstupné poloviční, v sobotu je pro účastníky shromáždění samozřejmě vstup volný.

Těšíme se na vás! Unijazz

Číst dále »

Omer Klein Trio na Nuselské radnici

 • 22.5.2016

Zveme na koncert izraelského projektu Omer Klein Trio. V pondělí 23. 5. od 19 hodin na Nuselské radnici (Táborská 30, Praha 4). Pro členy Unijazzu vstupenka se slevou za 150 Kč. Více informací ZDE.

 

Číst dále »

Odpoledne v židovském ghettu

 • 16.5.2016

Pořádá Unijazz, p. s. Brno za podpory Nadačního fondu obětem holokaustu
13.30
prohlídka zrekonstruované márnice na židovském hřbitově, komentovaná prohlídka hřbitova s informacemi o historii hřbitova a o nejvýznamnějších náhrobcích, hřbitovem vás provede Jaroslav Achab Haidler.
16.00 komentovaná prohlídka Heleny Janíkové u boskovické mikve na náměstí U Templu 

Číst dále »

Už jste zkusili GIVT?

 • 6.5.2016

Víte, že můžete nákupem na svých oblíbených e-shopech podpořit i Unijazz?
Nakupujte přes GIVT.cz třeba na zoot.cz, kasa.cz nebo damejidlo.cz nebo na dalších 344 e-shopech a část z vaší útraty půjde přímo na naši podporu.
A co je hlavní? Nezaplatíte ani korunu navíc!

Číst dále »

UNI 5/2016 nemlčí

 • 2.5.2016

UNI zakoupíte v Čítárně a v Kaštanu u sálu v 1. patře i v suterénní kavárně Únik a pak u vybraných prodejců. A co si přečtete? 

Rozhovor s Tomášem Dianiškou – autorem satirické hry Mlčení bobříků (Tomáš Šťástka), reportáž z veletrhu Babel Med Music 2016 (Jiří Moravčík), blues Davida Evanse jako překonání deprese (Milan Tesař), příběh Paula Bleye (Vladimír Kouřil), jiskry Beaty Hlavenkové (rozhovor Milana Tesaře), rozhovor Vladimíra Lábuse Drápala s Mirkem Vodrážkou

Číst dále »

Malá Alternativa 2016

 • 30.4.2016

Festival Alternativa 2016 zahájí v sobotu 5. listopadu na scéně Unijazzu v Kaštanu přehlídka začánajících hudebních projektů Malá Alternativa v novém formátu.
Jen jednoho finalistu vyberou kmenoví členové Unijazzu z přihlášek zaslaných na e-mail alternativa@unijazz.cz společně s ukázkami tvorby do 30. září 2016. Takže se hlaste včas!

Další čtyři dosadí jako svého „koně“ čtyři garanti:

Číst dále »

UNIbrejk III.

 • 29.4.2016

Otevřená výzva k účasti na společné nesoutěžní prázdninové výstavě umělců, a to nejen výtvarných,  v Čítárně Unijazzu.
Přihlášky posílejte do 31. května na adresu unijazz@unijazz.cz
Vernisáž výstavy  8. srpna
Výstava potrvá do 3. září. 

Číst dále »

UNI 4/2016 – nejen punkové

 • 6.4.2016

Punk 40 – co bylo, co zbylo (Alex Švamberk); Písně Beaty Bocek s nadhledem a nadějí (rozhovor Milana Tesaře); Julia Ulehla: „Někdy je hezké rozbít, co je křehké.“ (rozhovor Milana Tesaře); rozhovory s účinkujícícmi a dramaturgem festivalu JazzFestBrno: Yaron Herman (Anna MašátovÁ), Ondřej Pivec (Tomáš S. PolívkA), Vilém Spilka (Milan Tesař); Široké a bezbřehé „něco“ Oldřicha Janoty (Antonín Kocábek); Rizikové hobby – Oldřich Janota, Luboš Fidler, Pavel Richter 1983–1985 (Jaroslav Riedel); 

Číst dále »

Máničky a číra v Paláci kultury

 • 28.3.2016

6. dubna od 18.00 v Kaštanu vernisáž nové výstavy Popmusea
Rockfesty 1986–89
Máničky a číra v Paláci kultury 
18.00 zahájení
19.00 prohlídka s projekcí
20.00 Krausbery a malá parta v sále v 1. patře 

Číst dále »

UNI 3/2016 se věnuje DADA

 • 6.3.2016

Magazín UNI 3/16

A tak v něm najdete Poznámky k DADA včera, dnes a zítra (Radim Kopáč), DADAistický potenciál Eugena Brikciuse (rozhovor Radima Kopáče), DADA: Bez destrukce a negace shnijeme v pozitivní nudě dobra (Patrik Linhart), a také Lee Ranaldo jde na struny baseballkou (rozhovor Anny Mašátové), Billy Martin je muž mnoha řemesel (rozhovor Anny Mašátové), Dwayne Dopsie: „Zlomené srdce se léčí v tančírnách.“ (rozhovor Anny Mašátové), 

Číst dále »

Osobnosti české kultury v kontextu holokaustu

 • 5.3.2016

První z cyklu pořadů připravených pobočným spolkem Unijazzu v Brně v knihovně Jiřího Mahena:
9. 3. 17.00 Daleká cesta Alfréda Radoka
Přednáška Pavla Taussiga o jednom z nejvýraznějších českých divadelních
a filmových režisérů Alfrédu Radokovi a celovečerní film 
Daleká cesta (Československo, 1948, 108 min.)

Číst dále »

Anketa pro hosty Čítárny

 • 24.2.2016

Prosíme vás o vyplnění krátkého online dotazníku, který najdete TADY. Chceme touto cestou zjistit, jaký program v čítárně vás nejvíc baví a jak se o něm chcete dozvídat. 
Abychom mohli být zas o něco lepší.
Za vyplnění děkujeme a těšíme se na vás v Čítárně! 

Číst dále »

Jazz World Photo ve Zbraslavi

 • 22.2.2016

Nejnovější výstava v galerii Městského domu Zbraslav nabízí možnost shlédnout unikátní kolekci fotografií z mezinárodní soutěže Jazz World Photo 2015. Jazz World Photo je mezinárodní soutěž fotografů s vášní pro jazz, blues, funky, world music a příbuzné žánry, která vznikla v roce 2014 v Česku.

Číst dále »

Celý týden s Niki Krpi v Úniku...

 • 4.2.2016

Nika Krpi – poetka všedního dne. Zaujme-li vás její poezie, kterou od 8. do 14. února potkáte v Úniku, vyžádejte si u barmanů Mini pidi sbírku básní – Když jde duše do naha – prvotinový mix šuplíkových básní.

 

A POZOR!
Od 1. 2. změna otvírací doby v Úniku: po-pá 15–22, so 13–22, ne 13–18

Číst dále »

Vychází UNI 2/2016

 • 3.2.2016

Najdete v něm vzpomínku na Davida Bowieho z pera Petra Procházky, rozhovory – Tomáše S. Polívky se Štěpánkou Balcarovou, Anny Mašátové s Nitaiem Hershkovitsem, Antonína Kocábka s Jakubem Čermákem a Radima Kopáče s Jiřím Grusem, o hororu, který začal jako vtip – The Fool Killer – píše Michal Bystrov, albem měsíce února se stal nahrávka Maria Schneider Orchestra: The Thompson Fields, v novém seriálu Co právě kreslí... se představí Vhrsti, nechybí rubriky 

Číst dále »

Sklepy plné hluku

 • 20.1.2016

Tento název nese nová výstava v Popmuseu, která byla dnes zahájena. Věnuje se hudebním klubůmv Čechách, na Moravě a ve Slezsku v devadesátých letech a potrvá do 2. dubna 2016.

Číst dále »

O víkendu vyvrcholí Advent v Kaštanu

 • 16.12.2015

Děti se mohou těšit na Divadelní spolek Všemožno s představním Mějte děti na paměti a Divadlo Myš & Maš s férií Máme rádi pohádky, výtvarná dílna Atelieru Kaštan nabídne originální balení nejen vánočních dárků, na venkovní scéně zahrají Jiří Schmitzer a Blue Effect a chybět nebude ani Česká mše vánoční J. J. Ryby v podání Collegia fortunae, výstava a expozice Popmusea bude přístupná celý víkend. Přesný program najdete na www.kastan.cz. Kromě toho samozřejmě... 

Číst dále »

V neděli 13. 12. nakoupíte dárky v Unijazzu

 • 12.12.2015

od 14. 00 v Kaštanu Vánoční trhy Atelieru Kaštan – obrázky, šperky, hračky, keramika...

Od 16.00 v Čítárně tradiční bazárek oblečení, CD, šperků a dalších věcí, které už se vám nehodí, ale někoho by mohly potěšit. Přijďte vyměňovat, prodávat i nakupovat do příjemného prostředí čítárny u kávy a svařáku!

Číst dále »

UNI 12/2015 už jede z tiskárny

 • 3.12.2015

POZOR! Připravili jsme dárky pro nové předplatitele. 
Hudební vydavatelství Warner Music, u kterého  vydává svá alba Neil Young, věnuje prvním patnácti novým předplatitelům, kteří si od 15. prosince zajistí celoroční předplatné kulturního magazínu UNI, hudební nosiče (CD a LP) právě tohoto umělce. Můžete získat např. dvojalbum sestřižené z koncertů turné 1987–88. 

Tentokrát si v UNI počtete právě zejména o čerstvém sedmdesátníkovi Neilu Youngovi, a to z pera Ondřeje Bezra, Michala Bystrova, Ondřeje Konráda, 

Číst dále »

Obrazy Pavla Růta v projektu Urbo kune

 • 25.11.2015

Výstava představuje experimentální projekt studentů architektury, kteří vytvořili paralelní membránové město Urbo Kune (v esperantu „společné město“). Vernisáž je ve čtvrtek 26. 11. v 19.00.  
Součástí výstavy jsou i obrazy od malíře, grafika a ilustrátora Pavla Růta (autora interiéru kavárny Únik v Kaštanu), inspirované tímto fiktivním městem. Rozměrná plátna budou paralelně vystavena s rozloženým urbanistickým modelem. 

Číst dále »

Ženíškovy dny v Brně spolupořádá pobočný spolek Unijazzu

 • 28.10.2015

Ve dnech 26.10. až 14. 11. proběhne v brněnské Alfa pasáži literární festival s příměsí divadla a hudby Ženíškovy dny, jehož spoluorganizátorem je i brněnský Unijazz. Festival zahájil v Knihkupectví Michala Ženíška v pondělí Petr Nikl, v následujících dnech se v tomto prostoru setkáme s Jonášem Hájkem, Vítkem KremličkouPavlem Petrem, J. A. Pitínským, Petrou Hůlovou, Kateřinou Tučkovou a mnoha dalšími. 

Číst dále »

BLUESNĚNÍ v Kaštanu vypukne už ve čtvrtek

 • 27.10.2015

Po jarní přehlídce jazzové přichází v Kaštanu na podzim čas na bluesové tóny. V rámci festivalu Bluesnění se letos představí hned několik zásadních jmen z České republiky i ze Slovenska. Výjimečným festivalovým zážitkem pro návštěvníky Kaštanu bude páteční vystoupení fenomenálního bluesmana Jana Spáleného.
„Máme radost, že můžeme v rámci festivalu přivítat tak zásadní jméno domácí bluesové scény. Jan Spálený se představí 

Číst dále »

UNI 10/2015 u vašich prodejců

 • 7.10.2015

Tata Bojs odpoví na otázky „Co je progresivní? A co je retro?“ (rozhovor Ondřeje Bezra); Mistr kontrastů Zdeněk Liška (Petr Procházka); Dva pohledy Jasona Morana na jazzový klavír (Milan Tesař); Bluesrockovej Minotaurus Warren Haynes (Ondřej Konrád); Mike Fletcher o mladém českém jazzu, Škvoreckém a pivu (rozhovor Tomáše S. Polívky); Tonya Graves se vrací k blues (rozhovor Ondřeje Bezra); 

Číst dále »

Konec prázdnin na Křič Festu

 • 24.8.2015

Poslední prázdninovou sobotu, 29. srpna, proběhne v obci Chříč na severním plzeňsku 6. ročník benefičního festivalu Křič Fest. Znovu se můžete těšit na mozaiku kapel, divadelních představení a bohatý doprovodný program. Letošní ročník bude mít  navíc punc slavnostního otevření sociálního podniku Pivovaru Chříč. Benefiční festival si klade za cíl podpořit rozjezd chráněného pivovaru, konkrétně budou vybrané prostředky použity na rozšíření kapacity pivovarského provozu.

Číst dále »

Letní UNI 8/2015

 • 3.8.2015

Magazín UNI vychází! A v něm? Barevná reportáž z festivalu Colours of Ostrava. Rozhovory s kytaristou Marcem Ribotem, písničkářem Janem Burianem nebo dirigentem Petrem Kofroněm. Sonda pod kůži Boba Dylana. I v srpnovém čísle najdete recenze alb, koncertů, divadel a knih. 

Číst dále »

UNIBREJK II.

 • 17.7.2015

Asambláž výtvarných děl bude v čítárně Unijazzu k vidění až do konce srpna.
V rámci vernisáže se můžete těšit na prezentaci knihy, přednes poesie i hudební vystoupení.

Číst dále »

Prázdninové UNI 7/2015

 • 1.7.2015

Z tiskárny bude UNI ve čtvrtek, na internetu jej najdete už teď... magazinuni.cz, rozhovory, mj. s účinkujícími festivalu Colours of Ostrava,  články, recenze hudební i divadelní, sloupky a aktuální informace…

Číst dále »

Členství v Unijazzu do konce roku 2015

 • 29.6.2015

Pozítří začíná druhá polovina roku a s ní je tu jako vždy nabídka na získání půlročního členství v Unijjazzu. Zaplatíte-li minimálně 250 Kč, tak kromě toho, že podpoříte unijazzí snažení, budete do konce roku dostávat magazín UNI se Zpravodajem a můžete také využít členských výhod, včetně nákupu permanentky na festival Boskovice za 250 Kč. Tak si to spočítejte ;)

Číst dále »

Boskovice 2015

 • 24.6.2015

Ve festivalovém programu už ladíme jen drobné detaily, takže vše podstatné najdete na www.boskovice-festival.cz, předprodej běží, trička a tašky se prodávají... Takže se těšíme na setkání v Boskovicích! Unijazz Číst dále »

Uliční slavnost Montmartre v Tejnce 20. 6.

 • 19.6.2015

Na uliční slavnosti Montmartre v Tejnce najdete stánek s pochutinami naší kavárny ÚNIK! Na výstavním jarmarku budou jinak ke zhlédnutí i ke koupi díla nejen břevnovských výtvarníků – obrazy, oděvy, módní doplňky, keramika, loutky a podobně. Součástí slunovratového odpoledne bude i divadlo, tanec, dílny a koncerty. Již tuto sobotu 20. 6. od 14 do 20 hodin. Číst dále »

Justiční vražda – Milada Horáková

 • 16.6.2015

Pobočný spolek Unijazzu v Brně a Muzeum Boskovicka zvou na další besedu s filmovou projekcí z cyklu „Časové a nadčasové“, a to ve čtvrtek 18. 6. v 17 hod. v Židovském obecním domě (Bílkova 7) v Boskovicích. Číst dále »

Shromáždění členů a přátel Unijazzu 2015

 • 12.5.2015

Letos se shromáždění uskuteční v sobotu 23. května na spřáteleném statku Vlčkovice (nedaleko Benešova). Formality s ním spojené si odbudeme snad svižně a zbytek času se doporučuje věnovat výletům, hudbě, povalování či veselení se. Večer pak bude koncert, táborák i volná zábava. Shromáždění je tradičně otevřené pro každého a budeme rádi, když bude účast co nejhojnější. Unijazzí delegace dorazí na místo již v pátek odpoledne. Číst dále »

Májové UNI

 • 1.5.2015

Do vašich schránek poputuje UNI 5/2015 až po prodlouženém víkendu, ale na stránkách už najdete všechny články a spoustu aktuálních informací... Číst dále »

Pozor, změna programu v čítárně!

 • 25.4.2015

V pondělí 27. 4. uvádíme aktuálně jako poctu nedávno zesnulému Miroslavu Ondříčkovi film Konkurs. Původně plánovanou projekci filmů Jiřího Barty uvedeme v květnu. Děkujeme za pochopení. Číst dále »

Nenechte si ujít!

 • 17.4.2015

FESTIVAL OSAMĚLÝCH PÍSNIČKÁŘŮ v Kaštanu už dnes a zítra, každý den už od 16.30! 25 účinkujících! Po oba dny se budou na pódiu střídat hudební legendy s méně známými či novými tvářemi z volného sdružení založeného před lety Janem Burianem. Číst dále »

vyšlo UNI 4/2015

 • 8.4.2015

Rozhovor s čerstvým držitelem Anděla v kategorii jazz&blues za desku Uncertainty JAROMÍREM HONZÁKEM, rozhovory s účinkujícími festivalu JAZZFEST BRNO – Fredem Herschem, Benem Williamsem, Geraldem Claytonem a Tomášem Liškou, o festivalu SXSW 2015, Dunajská vlna, osudové lásky Konstantina Biebla 2, Rizikové hobby: Stehlík 1972–1977, Hvězdy v polostínu: David Blue, Alba měsíce: Legendary Pink Dots – 10 To The Power Of 9, The Maria Dimension Complete Recordings, Číst dále »

V Popmuseu ožije ztracený svět pražských porevolučních klubů

 • 31.3.2015

Alterna Komotovka. Bunkr. Borát. Belmondo (jedno i druhé). Big Kluba Pohoda. Legenda. Repre. Subway. Ubiquity. U Zoufalců. Ostrovy potopené pevniny pražských hudebních klubů devadesátých let minulého století. Není to tak dávno, co fungovaly, ale už se o nich točí vzpomínkové pořady (a ačkoli od těch dob uteklo jen dvacet a něco let, už jsou v nich faktické chyby). Číst dále »

kavárna ÚNIK v Kaštanu

 • 20.3.2015

Kavárna Únik v suterénu Kaštanu vás zve k návštěvě každý den 13.00–22.00 a nově i v neděli 13.00–18.00. Nabízí dobrou kávu a pochutiny k ní, víno od Kosíka, Zemské pivo, pálenky od Žufánka, wifi... Číst dále »

Pro členy Unijazzu vstupenky na JazzFest Brno s 10% slevou!

 • 9.3.2015

Slevu lze realizovat v místě koncertů (o 50–10 Kč dražší než předprodej) anebo při zakoupení vstupenek v kanceláři festivalu na Veveří 38 v Brně. V takovém případě je však třeba vždy napsat dopředu na mail dvorakova@jazzfestbrno.cz a na vyzvednutí se domluvit. Slevu lze uplatnit na všechny festivalové koncerty, kromě toho posledního, který má zvláštní režim. Na koncert Bobbyho Mc Ferrina a Chicka Correi 17. 6. v hale Vodova Číst dále »

Omluva čtenářům magazínu UNI

 • 28.2.2015

Omlouváme se, ale březnové číslo magazínu UNI dostanete do ruky se zpožděním. Ani redakci se nevyhnuly viry, mocný to nepřítel, a letos zákeřně napadly klíčové členy redakce frontálně a najednou. Díky vstřícnosti tiskárny snad bude zpozdění co nejmenší. Děkujeme za pochopení a trpělivost. Číst dále »

Soutěž o vstupenky na koncert Dianne Reeves

 • 24.2.2015

Soutěžíme o 4 vstupenky na koncert jedné z hvězd letošního JazzFestu Brno – Dianne Reeves, který proběhne 17. 3. v brněnském Bobycentru. Pokud znáte odpověď na naši otázku pošlete ji do 10. 3. na adresu uni@unijazz.cz. Číst dále »

Mimořádné shromáždění členů Unijazzu

 • 19.12.2014

Věnujte prosím pozornost této důležité informaci pro členy Unijazzu. Na 11. ledna 2015 16.00 svoláváme do čítárny (Jindřišská 5, 110 00 Praha 1) mimořádné shromáždění členů Unijazzu. Je to narychlo, což má samozřejmě své důvody. Bod jednání je jen jeden, změna stanov Unijazzu, která nám umožní zakládat pobočné spolky. Číst dále »

Projekt Příběhy bezpráví žádá o pomoc

 • 10.12.2014

Projekt, který se již 10 let věnuje vzdělávání žáků základních a středních škol v oblasti moderních československých dějin s důrazem na období komunistického Československa, je ohrožen. V letošním roce totiž končí dotace z evropského operačního fondu administrovaného ministerstvem školství, ze které byl projekt především financován a žádný nový vhodný grant vyhlášen nebyl. Číst dále »

Kulturní magazín UNI jako dárek

 • 25.11.2014

Předplaťte UNI pod stromeček svým bližním! 540 Kč a máte inspirativní dárek na celý rok. Pro obdarovaného vám pošleme dárkový certifikát a UNI 12/2014. Objednávejte včas, nejpozději 15. prosince na e-mailové adrese uni@unijazz.cz. Číst dále »

Alternativa na Proglase

 • 6.11.2014

6. 11. v 19.15 poslouchejte rádio Proglas - bude tam rozhovor Martina E. Kyšperského s Janou Černou o festivalu Alternativa 2014! http://www.proglas.cz/ Číst dále »

UNI 11/2014 už je v prodeji

 • 5.11.2014

11. číslo letošního roku a už třetí číslo v novém formátu je v prodeji! Najdete v něm mimo jiné vše o festivalu ALTERNATIVA 2014 (Petr Slabý), co přivezlo do Prahy duo Brad Mehldau a Chris Thiele (Ondřej Konrád), rozhovor se zakladatelem jihoafrické Číst dále »

Swans v Praze už v pondělí

 • 19.10.2014

Chystáte se 20. 10. na koncert kapely Swans v Lucerna Music Baru? Přečtěte si ochutnávku z rozhovoru Pavla Zelinky s Michaelem Girou, který vyjde už brzy v UNI 11/2014... Číst dále »

Kde koupíte magazín UNI?

 • 11.10.2014

Zajímá vás jak vypadá kulturní magazín UNI v nové podobě? Seznam prodejních míst najdete na http://magazinuni.cz/prodej/ a pokud žádné prodejní místo nemáte v dosahu, během října máte možnost UNI koupit také na všech koncertech turné Kamila Krůty aka Koonda Holaa: Číst dále »

UNI 10/2014

 • 2.10.2014

UNI 10/2014 už čeká jen na svázání, takže se nám úspěšně daří stahovat skluz, který jsme nabrali u minulého čísla. Každopádně veškeré aktuální informace najdete volně přístupné už teď na stránkách magazínu. A na co se v novém UNI můžete těšit? Číst dále »

Malá Alternativa 2014

 • 12.9.2014

Příležitost pro nové a začínající hudební projekty! Tradiční přehlídka v rámci festivalu ALTERNATIVA 2014 na scéně Unijazzu v Kaštanu (Bělohorská 150, Praha 6). Přihlášky s MP3 či odkazy posílejte na adresu uni@unijazz.cz Číst dále »

Magazín UNI v novém kabátu!

 • 11.9.2014

Je to tak, UNI se podařilo na crowdfundigovém serveru HITHIT získat kýženou částku! Moc děkujeme všem, kteří nám s tím pomohli, ať už jakkoliv – vlastním finančním příspěvkem, propagací nebo obojím. Číst dále »

Benefiční festival DU NAZAHRA DU

 • 10.9.2014

V neděli 14. 9. zahrají na benefičním koncertu pro Fakultní mateřskou školu se speciální péčí (Arabská 681/120, Praha 6) Doubravánek, Střídmí klusáci v kulisách višní, Hm... a Tata Bojs a chystá se taky bohatý doprovodný program... Číst dále »

Nejnovější komentáře


Vstoupit do diskuze